Hizmetlerimiz


1. DOÇENTLİK BAŞVURU HİZMETLERİ

Doçentlik Başvuru Danışmanlığı

Doçentlik başvurusunda bulunma aşamasına gelmiş tüm değerli hocalarımıza yönelik sunduğumuz bu hizmette;

  • Tüm yayınlarınızın istenilen formata getirilmesi,
  • Net puan hesabının yapılması,
  • Varsa eksiklerin size bilgi verilmesi,
  • Hangi yayınınızın nerede değerlendirilmesi gerektiğine yönelik danışmanlık hizmetleri,
  • DBS girişlerinin yapılması
  • DBS girişinin kontrolü (farklı bir gözün görmesini istediğimiz için, farklı hocalar tarafından da kontrolü mutlaka yapılmaktadır.)
  • Doçentlik Başvuru dönemi açıldığında sizinle birlikte yeniden DBS kontrolü yapılması ve doçentlik başvurunuzun tamamlanması.

Başka bir deyişle doçentlik başvurunuzun tamamlanmasına kadar olan tüm süreçte profesyonel olarak siz değerli hocalarımıza profesyonel destek sunuyoruz.

Birlikte çalıştığımız ve Doçentlik derecesini almış onlarca değerli hocamızdan biri olmanızı tüm yürekten istiyoruz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

2. YURTDIŞI DOKTORA DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

YURTDIŞI DOKTORA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Küreselleşme ile birlikte en son teknik becerilere sahip olmanın yanı sıra hem kültürler arası yetkinliğe sahip olmak da kritik hale gelmiştir. Bu kapsamda yurtdışında doktora eğitimi, küresel beceriler edinmenin, hem kişisel hem de profesyonel fırsatlara erişmenin en iyi yollarından biridir. Yurtdışında doktora eğitimi almak, birçok kişinin hayatını değiştiren, farklı yaşam biçimlerini görmelerini sağlayan, hem anlayış hem de hoşgörüyü teşvik eden bir deneyimdir. Yurtdışında doktora eğitimi alma olanaklarının artmasıyla birlikte Türk öğrencilerin farklı ülkelerde doktora eğitim alma talebinin yanı sıra, farklı ülkelerdeki öğrencilerin de Türkiye’de doktora eğitim alma talebi artış göstermiştir.

Yurtdışında doktora eğitimi almaya karar veren öğrencilerin ilk olarak kariyer, hedef, yetenek ve bütçesini de göz önünde bulundurarak eğitim alacağı seviyeyi belirlemesi ve ülke, şehir ile üniversite alternatifleri belirlemesi gerekmektedir. Başvuru yapılacak üniversiteler belirlendikten sonra söz konusu üniversitelerin prosedürleri doğrultusunda bir başvuru dosyası hazırlanmalı ve üniversiteler tarafından belirlenen tarihlerde başvuru yapılmalıdır. Birçok öğrenci eğitim almak istediği üniversitenin prosedürlerine ilişkin eksik ve/veya yanlış bilgi edindiği için başvuru gerekliliklerini yerine getirememekte ve süreç sonunda herhangi bir üniversiteden kabul alamamaktadır.

Yurtdışında bir üniversiteden kabul alan öğrencilerin kayıt ve vize işlemlerini tamamlaması gerekmekte olup, hem üniversitelerin kayıt prosedürleri hem de ülke konsolosluklarının vize için talep ettiği belgeler ile değerlendirme kriterleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle söz konusu işlemler de en az ülke, şehir ile üniversite alternatifi belirlemek kadar hassastır. Buna ek olarak hem kayıt hem de vize işlemleri sırasında koordinasyon eksikliğinin olması vize alma sürecinin uzamasına neden olabilmektedir. Hatta eksik ve/veya yanlış belge ile başvuru yapan öğrencilerin vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Öğrencilerin; kariyer, hedef, yetenek ve bütçesine uygun üniversite seçimi, başvuru, kayıt ve vize işlemleri sırasında yaşayabilecekleri olumsuzlukların yanı sıra ülkelerdeki eğitim sistemlerinin birbirinden farklı olması ve ülkelerin resmi kurumlarının denkliğe ilişkin net olamayan açıklamalar yapması yurtdışında doktora eğitimi alma hayali kuran öğrencilerin aklında bazı soru işaretleri oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca bazı iletişim platformlarında konuya ilişkin bilgi kirlilikleri de söz konusu tabloyu olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerin karar verme sürecini daha önce farklı ülkelerde bulunmuş hatta bu ülkelerde bulunan farklı okullarda eğitim almış uzmanlar ile birlikte yönetmesi son derece önemlidir.

Bu kapsamda Prodoçentlik olarak; yurtdışı doktora eğitimi danışmanlığı hizmetimiz ile yurtdışında doktora eğitimi alma hayalinizi gerçeğe dönüştürüyoruz.

Siz de yurtdışında doktora eğitimi almak istiyorsanız; eğitim alacağınız üniversiteye karar verme, başvuru, kayıt ile vize başvuru işlemleri, uçak bileti ve transfer süreçlerinin tamamına ilişkin ihtiyaç duyduğunuz tüm konularda yurtdışı doktora eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yurtdışında Doktora yapmak için Prodoçentlik kadrosunun deneyimli ekibinden profesyonel destek alabilirsiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

Arama yapınHızlı MenüBizimle çalışmak ister misiniz ?
Doçentlik Başvuru Dosyası Hazırlama konusunda yetkinliğiniz ve tecrübeniz varsa bizimle iletişime geçerek, akademik kadromuzda yer alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.


Son Blog Yazıları


Doçentlik Başvuru Tarihleri 2024 Mart ve Ekim
Doçentlik Başvuru Tarihleri 2024 Mart ve Ekim

Doçentlik Jürileri Açıklanacak Mı? Tüm Detaylar
Doçentlik Jürileri Açıklanacak Mı? Tüm Detaylar

Yeni Doçentlik Kriterleri | 2024 Mart Dönemi
Yeni Doçentlik Kriterleri | 2024 Mart Dönemi

Doçentlik Dosyası Hazırlama | 2024 Mart Dönemi

Doçentlik Başvurusu Reddedilirse Ne Olur? Dava?
Doçentlik Başvurusu Reddedilirse Ne Olur? Dava?
Prodocentlik

Uzun yıllardır doçentlik başvurusu alanında hizmet veren profesyonel ekibimizle siz değerli hocalarımızın doçentlik başvurularında en büyük destekçiniz oluyoruz.

İletişime Geçin

Website: prodocentlik.com
E Posta: info@prodocentlik.com
Telefon: 0850 888 6 362(DOC)