Hizmetlerimiz


1. DOÇENTLİK BAŞVURU HİZMETLERİ

Doçentlik Başvuru Danışmanlığı

Doçentlik başvurusunda bulunma aşamasına gelmiş tüm değerli hocalarımıza yönelik sunduğumuz bu hizmette;

  • Tüm yayınlarınızın istenilen formata getirilmesi,
  • Net puan hesabının yapılması,
  • Varsa eksiklerin size bilgi verilmesi,
  • Hangi yayınınızın nerede değerlendirilmesi gerektiğine yönelik danışmanlık hizmetleri,
  • DBS girişlerinin yapılması
  • DBS girişinin kontrolü (farklı bir gözün görmesini istediğimiz için, farklı hocalar tarafından da kontrolü mutlaka yapılmaktadır.)
  • Doçentlik Başvuru dönemi açıldığında sizinle birlikte yeniden DBS kontrolü yapılması ve doçentlik başvurunuzun tamamlanması.

Başka bir deyişle doçentlik başvurunuzun tamamlanmasına kadar olan tüm süreçte profesyonel olarak siz değerli hocalarımıza profesyonel destek sunuyoruz.

Birlikte çalıştığımız ve Doçentlik derecesini almış onlarca değerli hocamızdan biri olmanızı tüm yürekten istiyoruz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

2. YURTDIŞI DOKTORA DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

YURTDIŞI DOKTORA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Küreselleşme ile birlikte en son teknik becerilere sahip olmanın yanı sıra hem kültürler arası yetkinliğe sahip olmak da kritik hale gelmiştir. Bu kapsamda yurtdışında doktora eğitimi, küresel beceriler edinmenin, hem kişisel hem de profesyonel fırsatlara erişmenin en iyi yollarından biridir. Yurtdışında doktora eğitimi almak, birçok kişinin hayatını değiştiren, farklı yaşam biçimlerini görmelerini sağlayan, hem anlayış hem de hoşgörüyü teşvik eden bir deneyimdir. Yurtdışında doktora eğitimi alma olanaklarının artmasıyla birlikte Türk öğrencilerin farklı ülkelerde doktora eğitim alma talebinin yanı sıra, farklı ülkelerdeki öğrencilerin de Türkiye’de doktora eğitim alma talebi artış göstermiştir.

Yurtdışında doktora eğitimi almaya karar veren öğrencilerin ilk olarak kariyer, hedef, yetenek ve bütçesini de göz önünde bulundurarak eğitim alacağı seviyeyi belirlemesi ve ülke, şehir ile üniversite alternatifleri belirlemesi gerekmektedir. Başvuru yapılacak üniversiteler belirlendikten sonra söz konusu üniversitelerin prosedürleri doğrultusunda bir başvuru dosyası hazırlanmalı ve üniversiteler tarafından belirlenen tarihlerde başvuru yapılmalıdır. Birçok öğrenci eğitim almak istediği üniversitenin prosedürlerine ilişkin eksik ve/veya yanlış bilgi edindiği için başvuru gerekliliklerini yerine getirememekte ve süreç sonunda herhangi bir üniversiteden kabul alamamaktadır.

Yurtdışında bir üniversiteden kabul alan öğrencilerin kayıt ve vize işlemlerini tamamlaması gerekmekte olup, hem üniversitelerin kayıt prosedürleri hem de ülke konsolosluklarının vize için talep ettiği belgeler ile değerlendirme kriterleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle söz konusu işlemler de en az ülke, şehir ile üniversite alternatifi belirlemek kadar hassastır. Buna ek olarak hem kayıt hem de vize işlemleri sırasında koordinasyon eksikliğinin olması vize alma sürecinin uzamasına neden olabilmektedir. Hatta eksik ve/veya yanlış belge ile başvuru yapan öğrencilerin vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Öğrencilerin; kariyer, hedef, yetenek ve bütçesine uygun üniversite seçimi, başvuru, kayıt ve vize işlemleri sırasında yaşayabilecekleri olumsuzlukların yanı sıra ülkelerdeki eğitim sistemlerinin birbirinden farklı olması ve ülkelerin resmi kurumlarının denkliğe ilişkin net olamayan açıklamalar yapması yurtdışında doktora eğitimi alma hayali kuran öğrencilerin aklında bazı soru işaretleri oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca bazı iletişim platformlarında konuya ilişkin bilgi kirlilikleri de söz konusu tabloyu olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerin karar verme sürecini daha önce farklı ülkelerde bulunmuş hatta bu ülkelerde bulunan farklı okullarda eğitim almış uzmanlar ile birlikte yönetmesi son derece önemlidir.

Bu kapsamda Prodoçentlik olarak; yurtdışı doktora eğitimi danışmanlığı hizmetimiz ile yurtdışında doktora eğitimi alma hayalinizi gerçeğe dönüştürüyoruz.

Siz de yurtdışında doktora eğitimi almak istiyorsanız; eğitim alacağınız üniversiteye karar verme, başvuru, kayıt ile vize başvuru işlemleri, uçak bileti ve transfer süreçlerinin tamamına ilişkin ihtiyaç duyduğunuz tüm konularda yurtdışı doktora eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yurtdışında Doktora yapmak için Prodoçentlik kadrosunun deneyimli ekibinden profesyonel destek alabilirsiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

3. YABANCI DERGİLERDE MAKALE YAYINLATMA HİZMETİ

BİLİMSEL DERGİLERDE MAKALE YAYINLAMA HİZMETİ

Bilim insanları, çalışmalarını sağlam verilere dayandırıp uygun araştırma metodolojisi kullanarak benzersiz olduğuna inandıkları hipotezler bulmakta ve söz çalışmalarına ilişkin teorik ve pratik çıkarımlarını paylaşmak amacıyla makale yazarak hakemli bir dergide yayınlatmaktadır. Makale yazımı tamamlandıktan sonra makale türü, referansları doğrultusunda uygun dergi araştırma süreci başlamaktadır. Bu süreçte yazılan makalenin içeriği kadar derginin amaç ve kapsamı ile performans ölçütleri de hedef kitleye ulaşımı etkilemektedir. Bir başka deyişle makale türünün dergi için uygun olmasının yanı sıra derginin saygınlığı da önem arz etmektedir. Çünkü saygın olmayan dergilerde yayın yapmak, araştırmanın güvenilirliğini azaltarak kariyer hedeflerine ulaşmayı zorlaştırabilmektedir.

Hazırlanmış olan makale için dergi seçimi aşamasında, araştırmacının kendi bilim alanından meslektaşlarının makale yayınlamak için tercih ettiği dergileri araştırması iyi bir başlangıç noktasıdır. Daha sonra yapılan araştırma sonucunda ön plana çıkan dergilerde yayınlanan makalelerin bilimsel titizliğinin değerlendirilmesi ve Derginin amacı/kapsamı, yayın kurulu, indeksleme durumu, hakemlik süreci, etki faktörü ile yazarlara yönelik politikaları açısından şeffaflığı incelenmelidir. Bu kapsamda hazırlanmış olan makale için uygun kaliteli dergilerin belirlenmesine “Bilimsel Titizlik”, “Editoryal Kalite”, “Akran Değerlendirme Süreci”, “Dergi İtibarı”, “Yazar Hakları ve Telif Hakkı” ile “Etki Faktörü Puanları” etkili olmaktadır.

Yayına hazır olan makale için uygun dergi bulma aşaması tamamlandıktan sonra genelde söz konusu derginin web sitesinde bir hesap oluşturulması ve makalenin kapak sayfası ile birlikte dergiye gönderilerek yayınlatma sürecinin başlatılması gerekmektedir. Bu süreçte makalenin dergi amaç ve kriterlerinin yanı sıra yönergelere de uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Çünkü, Springer’e göre, makalelerin yaklaşık %80’i, tarama sırasında dergi amaç/kriter ve yönergelerine uygun olmadığı gerekçesiyle reddedilmektedir.

Tüm bu aşamalar bilimsel bir dergide makale yayınlama süreci son derece karmaşık ve yorucu bir hale getirmekte hatta günümüzde birçok bilim insanı uygun yönergeleri takip etmemesi nedeniyle araştırma makalelerini uygun dergilerde yayınlatma konusunda başarısız olmaktadır. Sonuç olarak bilimsel bir araştırma makalesi yazmak ve yayınlamak isteyen bilim insanları, kitap bilgisinden daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır.

Bu kapsamda;  hazırlanmış olan makale için uygun dergi seçimi, makalenin dergi yönergelerine uygun olarak hazırlanması, başvuru aşamalarında destek almak ve hazırlanmış olan makalelerin kaliteli akademik dergilerde yayınlatma konusunda hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arama yapınHızlı MenüBizimle çalışmak ister misiniz ?
Doçentlik Başvuru Dosyası Hazırlama konusunda yetkinliğiniz ve tecrübeniz varsa bizimle iletişime geçerek, akademik kadromuzda yer alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.


Son Blog Yazıları


Doçentlik Başvurusu Reddedilirse Ne Olur? Dava?
Doçentlik Başvurusu Reddedilirse Ne Olur? Dava?

Doçentlik Sınavına Kaç Kez Girilebilir? Zor Mu?
Doçentlik Sınavına Kaç Kez Girilebilir? Zor Mu?

2023 Doçentlik Başvuruları Hakkında (9 Ağustos 2023 Güncel)

Doçentlik Başvuru Tarihleri 2023 | Ekim Başvurusu (Ağustos 2023 Güncel)
Doçentlik Başvuru Tarihleri 2023 | Ekim Başvurusu (Ağustos 2023 Güncel)

Yurtdışı Doktora Başvurusu Süreci ve Gereklilikler
Prodocentlik

Uzun yıllardır doçentlik başvurusu alanında hizmet veren profesyonel ekibimizle siz değerli hocalarımızın doçentlik başvurularında en büyük destekçiniz oluyoruz.

İletişime Geçin

Website: prodocentlik.com
E Posta: info@prodocentlik.com
Telefon: 0850 888 6 362(DOC)