ÜAK Eğitim Öğretim Faaliyeti

ÜAK Eğitim Öğretim Faaliyeti


ÜAK (Üniversitelerarası Kurul) tarafından belirlenene doçentlik başvuru kriterlerine göre temel alan fark etmeksizin tüm doçent adaylarının yükseköğretim kurumlarında eğitim öğretim faaliyetine katılmış olması gerekmektedir. Doçent adaylarının yükseköğretim kurumlarında bir dönem vermiş oldukları ön lisans/lisans dersleri 2 puan, yüksek lisans/doktora/doktoraya eşdeğer uzmanlık dersleri 3 puan olarak değerlendirilmektedir. Eğitim öğretim faaliyeti kapsamında doçent adaylarının en az 2 puan alması gerekmekte olup en az 2 yıl eğitim öğretim faaliyetinde bulunmuş olan doçent adayları 2 puan şartını sağlamış olmaktadır. Herhangi bir yükseköğretim kurumuna bağlı çalışmayan doçent adaylarının eğitim öğretim faaliyetinde bulunmuş olma zorunluluğu hizmet verdikleri kurumda herhangi bir faaliyete karşılık gelmemektedir. Bu nedenle herhangi bir yükseköğretim kurumuna bağlı çalışmayan doçent adaylarının görevlendirme ile en az bir dönem ders vermeleri gerekmektedir.

Arama yapınHızlı MenüBizimle çalışmak ister misiniz ?
Doçentlik Başvuru Dosyası Hazırlama konusunda yetkinliğiniz ve tecrübeniz varsa bizimle iletişime geçerek, akademik kadromuzda yer alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.


Son Blog Yazıları


2023 DOÇENTLİK BAŞVURULARI HAKKINDA

Yurtdışı Doktora Başvurusu
Prodocentlik.com

Uzun yıllardır doçentlik başvurusu alanında hizmet veren profesyonel ekibimizle siz değerli hocalarımızın doçentlik başvurularında en büyük destekçiniz oluyoruz.

İletişime Geçin

Website: prodocentlik.com
E Posta: info@prodocentlik.com
Telefon: 05053268416